ŞİRKET İÇERİSİNDE VE ŞUBELERDE KAMERA KAYDI VASITASIYLA ELDE EDİLEN KİŞİSEL VERİ İŞLEME ETKİNLİKLERİ AYDINLATMA METNİ
 
6698 sayılı Kanun uyarınca, Veri Sorumlusu DÖNEM MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ olarak şirket güvenliğin sağlanması ve işleyişin sürdürülebilmesi amacıyla güvenlik kamerasıyla izleme faaliyeti yapılmaktadır.

İşletme politikamızda da ayrıntılı belirtilen ilkeler ve kanunun çizdiği sınırla içerisinde görüntü kayıtları, güvenilirliğini sağlamak, hizmet kalitesini arttırmak, ziyaretçilerin ve diğer kişilerin güvenliğini sağlamak gibi amaçlarla alınmaktadır.

Mahremiyet ihlali yapacak şekilde soyunma odaları, banyo ve wc gibi yerlere konulmayacaktır. Kamera kayıtlarına sadece veri sorumlusunca yetkilendirilen ve gizlilik taahhütnamesi imzalanmış sınırlı sayıda kişi erişebilmektedir.

Şirket dışında yasaların müsaade ettiği ölçüde kayıtların paylaşımı veri sorumlusunun müsaadesiyle söz konusu olabilecektir. Kamera kaydı alınan yerlere aydınlatma metinleri görülecek şekilde 6698 sayılı Kanunu 10’cu maddesine uygun olarak asılacaktır. Alınan kayıtlar VERBİS sisteminde belirtilen sürenin içerisinde saklanacak ve sonunda da kanun ve alt mevzuata uygun bir şekilde imha edilecektir.